Medová masáž

Masáž medom v tejto forme k nám prišla z Ruska, kde sa používala už v dávnych dobách.Takáto masáž pomáha nášmu telu k detoxikácií a hlavne zbaviť sa nepriaznivých účinkov stresu a nečistého životného prostredia.

Vďaka detoxikačným účinkom medu a špecifickým masérskym hmatom dochádza k odstraňovaniu usadenín a jedov z telesných tkanív. Liečivé účinky medu sú nám známe už od staroveku, poznali ju už stari Egypťania. Bežne sa využíva na liečenie rán, na zlepšenie trávenia, pri dýchacích problémoch, regenerácií pečene, obličiek a tiež anémií, pri čom má dôležité miesto ako potravina, ktorá obsahuje obrovské množstvo vitamínov a minerálov. Jeho zloženie sa rôzni podľa zmesi kvetov navštívených jednotlivými včelstvami, ktoré med vyprodukovali, a tiež podľa lokality, obdobia a sezóny. Poznáme kvetinové medy ako repkový,z lúčnych kvetov, agátový ,, medovicové - lesný med tmavý. Med obsahuje jednoduché cukry ako fruktózu, glukózu a sacharózu, oligosacharidy a podobne, 13 druhov aminokyselín vrátane esenciálnych, bielkoviny .

Nájdeme v ňom množstvo enzýmov ako amyláza, kataláza, oxidáza, maltáza, inuláza a mnohé iné, dôležitou súčasťou sú vitamíny - predovšetkým provitamín A, vitamíny skupiny B (B1, B2, B3, B6, B7, B12), C, D, H, K, P, a minerálne látky a stopové prvky - vápnik, horčík, fosfor, draslík, fosfor, sodík, síra, železo, kremík, mangán, bárium, nikel, striebro, zinok, volfrám, mangán, molybdén, chróm, kobalt, vanád, arzén, stroncium, titán, platina, jód, irídium, paládium a iné.

Nájdeme tu voľné organické kyseliny ako kyselina octová, citrónová, šťaveľová, mliečna či mravčia, a potom ešte látky pôsobiace antibakteriálne ako cholín, acetylcholín, inhibín - ktorý sa ničí teplom nad 40°C. V neposlednom rade sú tu zastúpené koloidné látky - ochranné látky enzýmov, chrániace ich pred prostredím v našom žalúdku, farbivá - karotény, flavóny, chlorofyl, melanín a napokon silice a peľové zrnká. Náš oraganizmus vie veľmi dobre stráviť a využiť tieto látky z medu.

Takisto ako pri bankovaní, i iných masážach je i tu dôležité poznanie tzv. Haedových zón, kde má ktorý orgán nervové zakončenia, a podľa toho vieme, kde máme najväčšie problémy. Na medové masáže sa najviac používa agátový med, pre jeho vyšší obsah vody, prípadne repkový. Lesný med má aj silnejšie zloženie a je hustejší, používame ho opatrnejšie.

Medom sa natiera chrbát ošetrovaného, pôsobí naň liečivá sila medu priamo cez pokožku a dostáva sa do krvi. V druhom kroku špeciálnymi pohybmi rúk sa pumpuje alebo vysávajú staré toxíny a usadeniny hlavne z lymfatického systému, dokonca aj z kĺbov. Miesta, na ktorých sa po krátkom čase vytvorí belavá žuvačkovitá hmota, boli zanesené najviac. Takýmto spôsobom sa očisťujú aj vnútorné orgány.

Výhodou tejto masáže je spojenie dotykovej terapie, cieleného silného prekrvenia, vynikajúcich účinkov medu a detoxikácie organizmu priamo cez pokožku. Metóda masáže medom je vhodná pri tzv. civilizačných chorobách a ich prevencií, ako sú onkologické ochorenia, alergie (okrem alergie na med/), reumatické ochorenia svalov a kĺbov, artróza, pri chronických problémoch s dýchacími cestami a tráviacimi ťažkosťami, pri chronickom únavovom syndróme, problémoch so spaním, pri regenerácií po ťažkých chorobách, nervových poruchách, ženských problémoch, plesňových infekcií v organizme, pri chorobách pečene, obličiek a pankreasu, poruchách potencie a neplodnosti, a mnohých iných. Masáž oživuje a detoxikuje organizmus, je vhodná pri alergiách (okrem alergie na med), bolestiach hlavy, reumatických ochoreniach, pri prevencii a liečbe počiatočných štádií celulitídy, pri problémoch s pleťou.

Kontraindikácie medovej masáže: pri alergiach na MED, miesta s otvorenou ranou, pri ekzémoch, pri nádoroch, aby sa náhodou nerozšírili metastázy, pri vysokom očnom tlaku, pri krvácaní v tele (vredy a pod.), pri trombóze a pri akútnych infekčných ochoreniach.

Po masáži môže klient pociťovať mierne stavy po detoxikácií, preto musí prijímať veľa tekutín. Po masáži sa sa v tento deň nedoporučuje pitie alkoholu. Zdravý človek môže túto masáž absolvovať raz za mesiac, pri akútnych problémoch 2 x za mesiac. Po určitej pauze sa kúra môže zopakovať, alebo doplniť inou masážou. Medová masáž  sa musí prispôsobiť klientovi, lebo môže po pár minútach pôsobiť bolestivo. Po medovej masáži cítiť ruky maséra po nikotíne., pokiaľ zákazník je silný fajčiar.

Medovo – mliečny (zpevňujúcí zábal) Biodroga - Německo

Je to Intenzivna starostlivosť o suchú šupinkatú pleť. Zlepšuje sa elasticita pleti a sú zmiernené pocity napätia. Obsahom je cenná súčasť mlieka-laktózy, mliečnej kyseliny, mliečnej bielkoviny, lipidov, mliečneho cukru, vitamínov a stopových prvkov. Ideálne použitie pre veľkú účinnosť zlepšenia výživy a stavu pokožky. Postup aplikácie :1./ peeling morskou soĺou 2 / natrenie medovo- mliéčnej zmesi a následuje zábal do termofolie, 3 / odpočinok - byť pol hodiny v zábale v kľude na lehátku pod dekou, 4 / odstránenie zábalu so zbytkami nevstrebanej zmesi. Tento zábal je možno použíť aj u poškodenej pokožky od nadmerného opaľovania. Čas trvání cca 2 hod.