Lymfatická masáž

Lymfologia je jemná hmatová technika ovlivňujíca celý lymfatický systém. Pred samotnou masážou je nutné ísť na toaletu, podľa potreby počas masáže vypiť 2-3 deci minerálnej vody, pretože spolu s toxínmi sa z tela vyplavia aj minerály, ktoré treba nahradiť. Neskôr počas dňa je dôležité piť veľa tekutín.

Lymfatická masáž je vhodným "bojovníkom" proti lipedému. Celulitída je špeciálny prípad chronického lymfedému, kedy sa v bunkách hromadia odpadové toxické látky, zväčšujú sa tukové podkožné bunky, spájajú sa do hroznovitých strapcov, tlačia na cievy aj na horné vrstvy kože. Vzniká horšie prekrvenie, ktoré zas bráni zásobovaniu buniek výživnými látkami a spomaľuje sa vylučovanie lymfatickými cestami.

Je ovplyvnená geneticky, hormonálnou antikoncepciou alebo hormonálnou substitučnou terapiou, fajčením, príliš tučnou stravou, nadbytkom estrogénov a nedostatkom androgénov. Nedá sa ovplyvniť redukčnou diétou ako obezita. Postihuje len končatiny a rozoznávame 4 stupne ochorenia, pričom tretí a štvrtý sa už nedá celkom vrátiť do pôvodného stavu. Postihuje najmä ženy, a to kvôli vertikálnym prepážkam v štruktúre tukového tkaniva.

Kontraindikácie: lymfatickú masáž nesmieme prevádzať pri veľkom zápale, vírusových ochoreniach, neliečených malígnych ochoreniach (rakovine), opuchoch spôsobeních ochoreniami pečene a obličiek, pri zlyhávaní srdca, poruchách látkovej výmeny, ani pri horúčke, astme, pľúcnych ochoreniach, vysokom krvnom tlaku, zvýšenej funkcií štítnej žľazy.

  • Olejová masáž proti celulitíde
    Masáž stehien, bokov a brucha využívajúca prvky trenia, hnetenia, masírovanie kĺbmi rúk maséra a energických pohybov otvorenými päsťami. Používa sa špeciálna olejová zmes s obsahom panenského olivového oleja, obohateného o jalovcový, rozmarínový a citrónový olej.
  • Ozonový zábal
    Ideálny doplnok anticelulitidovej masáže. Využívá vynikaúcích vlastností ozónu, ktorý má výrazne stimulačný účinok na všetky bunky ľudského organizmu. Z mnoha účinkov, ktoré má, nás zajímá zvlášť jeho účinok na kožu a podkožie na potlačenie a prevenciu celulitídy, potom napnutie kože, ďalej jeho účinok na stimuláciu metabolizmu v organisme. Zábal se dává po vmasírování ozónového krému, čím sa lepšie zvyšuje jeho vstrebávanie do kože.
  • Anticelulitidová procedúra
    Jedná sa o kombinaciu hodinovej manuálnej masáže a ozónového zábalu v priebehu 10 až12 opakovaní v pravidelných rozostupoch. Je to komplexná metóda, ktorá využívá manuálne pôsobenie masáže na podkožie s účinkami špeciálneho oleja podporené regeneračnými účinkami zábalu.