Energetická masáž

Energetická masáž vycháza z tradičnej čínskej medicíny, ktorá vníma ľudské telo diametrálne odlišně než evropská kultúra. Vychádza z niekoľkých teorií: teorie Jin a Jang, piatimy elementami, teóriou energie a krvi. U tejto tzv. čínskej energetickej masáži ide o veľmi dokonalú a účinnú manuálnu techniku, pomocou ktorej pôsobí masér na určité energetické kanály našeho tela a to tonizujúco, alebo sedatívne a tým zlepšuje mikro a makrocirkuláciu, odstraňuje bolesti, uvolňuje napätie v svaloch a psychické napätie, privádza klienta do pohody a harmonie.

Spôsob harmonizácie je veľmi príjemný a účinný. Behom masáže se systematicky prepracovává telo podľa priebehu meridiánov, cielene sa pôsobí tlakom na pohybový aparát , , svalový systém , priaznivo ovplyvňuje lymfatický a nervový systém. Podstatou čínskej energetickej masáže je obnovovať prúdenie v energetických drahách (meridiánoch) v správnom rytme.

Ľudské telo má dvanásť párových energetických dráh a dva nepárové, ktoré spájajú rôzne miesta v tele. Stačí, aby napr. vplyvom stresu došlo ku stiahnutiu svalu a tok energie je prerušený - čoho výsledkom je bolesť svalov alebo príslušného orgánu. Podobným poťiažam predídeme energetickou masážou, ktorá sa zameria predovšetkým na dráhu močového mechúra. Táto dráha je v tele najdlhšia a najúčinnejšia. Aktivácia tohoto meridiánu ovplyvňuje chrbticu a nervovú sústavu, pomáha napríklad uvolniť bolesti chrbta a šíje.