Čínska energetická masáž a akupresúra

Čínská energetická masáž vychádza z tradičnej čínskej kultúry a medicíny, pôsobí na centrálny nervový systém a na väčšinu orgánov v tele. Podstatou tejto masáže je obnovovať prúdenie v energetických dráhach v správnom rytme. Pri strate energetickej rovnováhy ide o funkčnú stratu rovnováhy nervového systému, v takomto prípade je ideálne zvoliť liečbu prostrednictvom tejto čínskej energetickej masáže.

Strata energie je vyvolána zvlašť duševnou prepracovanosťou, nervozitou a podráždenosťou, nepravidelným životným rytmom apod. Úzko súvisí so zdravím, povahou a psychikou každého človeka.

Čínska energetická masáž pomôže pri:

  • prepracovanosti
  • nesústredenosti
  • bolesti hlavy
  • bolesti chrbtice
  • nervozite
  • migréne
  • náladovosti
  • podráždení

Masáž má za úlohu harmonizovať energiu vo všetkých systémoch tela a cirkuláciou krvi vo všetkých ošetrovaných orgánoch. Prevádza sa bez použitia akýchkoľvek masážnych emulzií. Masér prostredníctvom rúk, päste alebo lakťa prevádza tlakové ťahy na vybrané oblasti tela.

Tým , že sa aktivujú energetické dráhy a body, tým sa aktivuje energia v dráhach, cievach a orgánoch ľudského tela. Masáž nemá vedľajšie účinky. Prostredníctvom tlaku dosahujeme pomerne rýchle postupné odstraňovanie bolesti daného stavu a tým sa zároveň dosiahne navodenie harmónie v ošetrovanej oblasti tela a nastáva liečenie. Aby liečenie bolo úspešné je potrebné masáž niekoľko krát opakovať. Pri chronických stavoch 2 krát týždenne, pri liečení aspoň 1 krát týždenne, pri regenerácii 2 krát mesačne.

Indikácie: degeneratívne ochorenie hornej končatiny, zápalové postihnutie ruky, pri kŕčoch v ramene, artróza lakťa, stavy po úrazoch, postihnutie šľiah, pálenie žáhy, pri bolestiach v hrudníku, chronický zápal priedušiek, medzirebrové bolesti, prehĺtacie ťažkosti ( zápal hltana), bolestivá pätná ostruha, ploché nohy, poškodenie jabĺčka v kolene, poškodenie postranných väzov kolena, meniskopatia, šľachové a svalové zranenia lýtka, zápalové a úrazové postihnutie achylovej šlachy, artritída, artróza, burzitída, postihnutie periférnych stavov, následky obrny, parestézie nôh pri lumboischialgickom syndróme – LIS, bolesti chrbtice, blok v krížovej oblasti, bolesti vystreľujúce do nôh, následky po úrazoch chrbtice, prolaps medzistavcových platničiek, reumatické ochorenia chrbta, chrbtice a mäkkých tkanív, blokády a skoliózy chrbtice, bolesti hlavy v spánkoch, zápal spojiviek, alergická nádcha, obrna lícneho nervu, poruchy spánku, zápaly prínosných dutín, nesústredenosť, choroby uší. Kontraindikácie: srdcové ochorenia, nediagnostikované silné bolesti., opuchy, flebotrombóza (tromboflebitída), ekzémy, vysoké horúčky