Bowenova masáž

Je to dotyková technika, ktorá uvoľňuje stres a napätie nahromadené vo svaloch.Stiahnuté a namáhané svaly sa uvoľnia pôsobením jemných impulzov a opäť sa vrátia do správnej pozície. BT tiež napomáha správnemu držaniu tela, odstraňuje bloky na úrovni fyzického tela. Môžeme ju opísať ako veľmi jemnú a šetrnú manipuláciu s mäkkým tkanivom.

Prechádzaním cez energetické dráhy Bowenova technika (BT) zlepšuje funkciu vnútorných orgánov. Je to  metóda pôsobením na celý organizmus . Obnovuje rovnováhu na viacerých úrovniach: fyzickej, chemickej a dokonca aj emocionálnej. Výsledkom približne hodinového ošetrenia je príjemné uvoľnenie a zharmonizovanie.

BT tiež spúšťa očistný, regeneračný a samoliečiaci proces. Je vynikajúca pri rehabilitácii po úrazoch, pre športovcov, pre ľudí so sedavým zamestnaním. Jej aplikovaním sa dosahujú dobré výsledky pri "zamrznutých ramenách a tenisových lakťoch", bolestiach šije, krku a hlavy, migrénach, tinituse (hučanie v ušiach), menštruačných bolestiach a je účinná aj pri liečbe neplodnosti. Úspešná je pri problémoch psychosomatického pôvodu. Metódu je možné aplikovať na všetkých, bez rozdielu veku či fyzickej zdatnosti klienta. Najmladšie ošetrené dieťa bolo dva dni po pôrode a najstaršou pani vo veku 90 rokov.

Kontraindikácie: v celej technike sú len dva pohyby, ktoré sú kontraindikované len pre tehotné ženy