Aromaterapeutická masáž

Pri aromaterapeutickej masáži prenikajú silice do organizmu a napomáhajú odstraňovať potiaže, priaznivo ovplyvňuje krvný obeh, nervový systém a trávenie, harmonizuje psychiku a telesné funkcie. Masáž je vhodná pri únave a prepracovaní.

Aromaterapia pomocou éterických a rastlinných olejov pôsobí na ľudské telo celostne – holisticky. Éterický olej je aromaterapeutická látka, ktorá sa získava z rastlín čistým spôsobom bez pôsobenia chemických látok. Éterická zložka sa počas spracovania oddeľuje od vláknitej časti rastliny pomocou parovodnej destilácie, poprípade lisovaním za studena, a to v prípade citrusových plodov. Získavame 100% éterický olej. Vďaka svojej účinnosti majú tieto oleje veľmi široké využitie. Môže to byť forma inhalácie z aromalampy, kúpele – balneoterapia, zábaly a blahodárne masáže s terapeutickými účinkami.

Pri aplikácii masáže pôsobíme nielen na úroveň fyzického tela, ale i na duševnú a psychickú rovnováhu človeka. Pomáha odstrániť prvotnú príčinu ochorenia – disharmónie. Aromaterapeutickými masážami môžeme pomáhať dospelým i deťom. Nesmierne pozitívne pôsobia prvky detských masáží, hlavne pri odstránení popôrodnej traumy, celkovo ukľudňujú, posilňujú imunitu, podporujú pamäť, deti sú odolnejšie voči vonkajším negatívnym vplyvom. Napomáhajú pri dyslexii, ľahkej mozgovej disfunkcii, Downovom syndróme. Zlepšuje sa stav astmatikov, alergikov, ekzematikov.

Vedomé a správne používanie éterických olejov pomáha odstrániť škodlivé emócie, ako napríklad agresivitu ( ylang ylang ), nenávisť ( jasmín ), apatiu, beznádej ( mandarínka ), rôzne strachy a obavy. Upokoja a potešia dušu človeka a zároveň privolávajú tie správne myšlienky.

Éterické oleje môžeme rozdeliť do troch základných skupín:

  • ukľudňujúce ( levanduľa lekárska, santalové drevo,...)
  • osviežujúce ( eukalyptus, pomaranč,...)
  • povzbudzujúce ( rozmarín, škorica,...)